Nový program podpory certifikace podle ISO 9000 a ISO 14000

Českomoravská záruční a rozvojová banka realizuje v roce 2007 nový Národní program podpory středního a malého podnikání CERTIFIKACE. Ten umožňuje podnikatelům získat dotaci ve výši 50% na náklady spojené s vybudováním a certifikací systému managementu kvality a/nebo environmentu podle norem ISO.

V rámci tohoto programu mohou firmy, které zaměstnávají méne než 50 osob získat dotaci při zavádění systému řízení kvality podle ISO 9000 až  200 tisíc Kč a firmy zaměstnávající méně než 250 osob potom dotaci až 300 tis. Kč při zavádění systému řízení environmentu podle ISO 14000 a nebo Programu EMAS.

Dotace se poskytuje na externí poradenské služby, které byly poskytnuty v souvislosti se zaváděním systému mnanagementu kvality a /nebo environmnetu a jejichž výsledkem je certifikace provedená certifikačním orgánem, který je akreditován signatářem Evropské mnohostrané dohody o akreditaci MLA EA.

Program CERTIFIKACE je určen pro vybrané obory podnikání a v roce 2007 do nich patří i oblast ubytovacích a stravovacích služeb, služby pravidelné a nepravidelné dopravy a též služby cestovních kanceláří a agentur.

Účast v tomto programu nevylučuje možnost účasti v dalších českých a zahraničních programech a projektech podpory podnikání.

Citellus, s.r.o. - Ing. Jiří Sysel

Zpět


| | Nahoru ↑